Tesla

Witaj na stronie odnośnie Tesli

Tesla – amerykańska marka luksusowych i sportowych samochodów elektrycznych. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska Nikola Tesli, serbskiego inżyniera, wynalazcy wielu urządzeń elektrycznych.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 2003 roku przez Elona Muska. Przez 5 lat trwały prace nad pierwszym modelem – Roadster. Projekt powstawał przy współpracy z Lotus Cars. Nadwozie jest bardzo podobno do Lotusa Evory natomiast konstrukcyjnie opiera się na modelu Elise. W 2008 roku zostało wprowadzone do produkcji. Swoimi osiągami, auto dorównywało niejednemu pojazdowi sportowemu napędzanemu benzyną.

Rok później został zaprezentowany pojazd w nadwoziu liftbacka. Na jednym ładowaniu miał móc pokonać dystans 300 mil a przy tym posiadać sportowe osiągi. Jego produkcja ruszyła w 2012 roku a pojazd nazwano Model S. Co ciekawe, od 2014 roku, nowy właściciel mógł dokupić system Autopilota. W 2015 ruszyła produkcja nowego modelu – Model X. Jest to crossover zdolny pomieścić do siedmiu osób.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Tesla

  1. Pan WordPress pisze:

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *